RWN
Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Wersja do druku

+- RWN (http://rwn.boo.pl)
+-- Dział: FUN (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Dział: Nasze pojazdy (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 (/showthread.php?tid=104)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Mariusz - 28-11-2015 15:38

Może wersja wyposażenia inna. Z tyłu nie wiem jak bo nie miałem okazji. Smile

RE: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Michau - 28-11-2015 16:19

(28-11-2015 13:34 )Pisarz napisał(a):  "Tyle samo co w Golfie". Big Grin Własnie, a na temat Golfa się nie wypowiadałem. Big Grin Kolegi tata ma taką, ale sedan, jechaliśmy na ryby, jakoś nie była dla mnie wygodna. Big Grin

*liftback

RE: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Kuba. - 28-11-2015 16:23

Podoba mnie się ! Big Grin

RE: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Mariusz - 13-12-2015 15:04

Dzisiaj bawiłem się VCDSem i trafiłem na takie coś. Big Grin

RE: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Kuba. - 13-12-2015 15:27

O masz VCDSa ? Ostatnio pracownik mi mówił, że jest mega opcji w vcdsie, ale ja jak podłączam to tylko na 5 minut, żeby błędy sprawdzić i usunąć xd.

RE: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Mariusz - 13-12-2015 16:56

Mam ale lite bo z pełną kabel od Viakena nie śmiga. Żałuję bo mogłem zamówić kabel z aliexpress z obsługą VCDSa i CAN.
Sam robiłem logi, adaptacje testowałem lambde, kąt wtrysku w Passacie sprawdzałem a i czeka mnie w Audi wymiana nastawnika pompy, ustawienie dawki, ustawienie kątu a bez VCDSa dobre ustawienie nie jest raczej możliwe.
Daje Ci on wgląd do informacji jakie są w ECU a przy okazji stara się je czytelnie przedstawić a czasami podaje nawet jakie powinny być fabryczne. Mimo wszystko jak ktoś nie ma podstawowego pojęcia to nic nie ruszy. Smile

RE: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Kuba. - 13-12-2015 17:02

Bym to miał w domu na spokojnie to coś bym ugryzł, a na warsztacie to wszystkiego samemu trzeba się domyślać...

RE: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Mariusz - 14-12-2015 17:17

Powiem Ci tak, to dużo daje ale i dużo można zepsuć, wszystko z głową. Interfejs kosztuje ~50zł, z tym, że na Golfie nie potrenujesz. Tongue

RE: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Mariusz - 21-12-2015 19:47

Żeby nie było, że porzuciłem Octavię, albo nie jeździ. Psuje się więc i jest użytkowana. Tongue W piątek zauważyłem, że nie działa regulacja odcinka lędźwiowego, a w sumie to jej nie ma. Zgłębiłem temat, okazało się, że to częste i zrywa się linka od regulacji.
Dzisiaj rozebrałem fotel, linka zerwała się przy samym zakuciu, dorobiłem jakaś, bodajże od roweru, główkę musiałem spiłować, dopasować, wcisnąć, z drugiej strony założyć jakąś końcówkę i zakuć. Znalazłem gdzieś w garażu starą stacyjkę, wyrwałem jedno mocowanie kabla ze śrubką, zakręciłem w miejscu gdzie miała być zakuta końcówka, zalutowałem, obszlifowałem, wszystko nasmarowałem i złożyłem do kupy. Lędźwie teraz działają lepiej niż wcześniej, a ja śpię spokojniej bo to już działa. Tongue Ze wszystkiego mam jedną, niewyraźną fotkę.
[Obrazek: 23809430701_eb8dc87a58_z.jpg]

Kontaktowałem się Boschem w sprawie sondy lambda, poinformowali mnie, że jest niedostępna, a na pewno nie dam za nią 500 zł na allegro. Kazali pytać po nowym roku, więc może i ją w końcu wymienię.
Szklanki zaworów dalej klekoczą, może gdzieś na wakacjach oddam auto do kogoś kompetentnego niech je zmieni.
Poza tym jutro może dorwę wolną chwilę to w końcu nasmaruję ta denerwującą dmuchawę i pasowałoby ją umyć przed świętami...

RE: Skoda Octavia I Ambiente Combi 1.6 - Kuba. - 21-12-2015 22:19

Fajnie, że zaraz naprawiłeś to Wink. Pewnie porządniej to zrobiłeś niż org. Big Grin