RWN
Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - Wersja do druku

+- RWN (http://rwn.boo.pl)
+-- Dział: Racer (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Pomoc (/forumdisplay.php?fid=8)
+---- Dział: Problemy Rozwiązane (/forumdisplay.php?fid=30)
+---- Wątek: Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) (/showthread.php?tid=1778)

Strony: 1 2

Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - Racer_Driver - 28-09-2016 16:12

Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób i z którego auta mogę nabyć skrypt na inteligentną skrzynie biegów. Mianowicie chodzi mi o to aby zmieniała biegi przy spokojnej jeździe przy 2 tys obr a przy dynamicznej np przy 6-7 tyś. Gaz mam ustawiony na klawiaturze więc nie wiem czy to wypali. A może działa to tak że się podpisuję pod któryś jak ma skrzynia się zachowywać? Pozdrawiam

RE: Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - Siwy - 28-09-2016 16:38

Myślę, że da się to zrobić, najlepszy automat jest w S65 AMG.

RE: Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - kudlatty - 28-09-2016 16:41

Gaz na klawiaturze? IMO kompletnie bez sensu.. spróbuj ujechać jakimś mocniejszym rwd. Ta skrzynia raczej będzie kiepsko działać z zero jedynkowym gazem (jak odpuścisz od razu leci na ostatni bieg).
Skrypt był np. w A6C5 w niewydanych (bodajże Mariusza). Żeby to fajnie działało musisz jeszcze dobrze ustawić max torque dla sprzęgła.
Pozdro

RE: Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - ako1987 - 28-09-2016 17:08

W większości aut Skybh'a jest taki skrypt, działa naprawdę fajnie,ale wiele zależy od przełożeń poszczególnych biegów, jeżeli będą źle zgrane, skrzynia będzie się wieszać,przeciągać, zmieniać biegi co drugi itp.

RE: Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - Racer_Driver - 28-09-2016 17:12

Nic nie jest bez sensu kudlatty zależy w jakim trybie grasz a ja akurat nie latam bokami po torach więc mam na klawiaturze a na myszce mam ustawione sprzęgło (myszka w przód i mam ruch pedałem sprzęgła).

RE: Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - kudlatty - 28-09-2016 17:30

Spoko, jak kto woli, chociaż i tak bardziej widzi mi się latanie po torach z gazem 0-1 niż spokojna jazda Wink Ściągnij sobie najpierw któryś model z takową skrzynią i oceń jak Ci się jeździ.

RE: Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - Racer_Driver - 28-09-2016 17:34

No własnie spróbuję ale podpytałem mniej więcej jak co i w jakim aucie siedzi. Zawsze mnie denerwowało zmienianie biegów w automacie przy max obrotach a zmieniać ala tiptronic to też mi się nie chce Smile

RE: Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - kudlatty - 28-09-2016 18:28

Przy analogowym operowaniu gazu (jeśli skrzynia jest dobrze zrobiona, czyt. przełożenia, skrypt i inne duperele) to chodzi bardzo fajnie, prawie bezbłędnie. Jak będzie przy pedale gazu 0-1 - nie wiem Smile

RE: Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - Mariusz - 28-09-2016 21:22

Z tego co pamietam to jest tam jako jedna z zmiennych przyspieszenie co odnosi się chyba bezpośrednio do stopnia naciśnięcia gazu.

RE: Inteligentna automatyczna skrzynia (na podst. skryptu) - Racer_Driver - 29-09-2016 5:38

Aha czyli z opcji sterowania klawiaturą może być cieżko. No cóż, sprawdzę w wolnej chwili. Na razie tematu nie będę chciał aby zamykać.