Witamy na RWN!
Nick: Hasło:
Ogłoszenie
Zostały wprowadzone zmiany w regulaminie. Dodany został punkt numer 9 w regulaminie shoutboxa ("Shoutbox to nie dział pomoc. Wszystkie tego typu wpisy będą karane"). Prosimy o zapoznanie się i respektowanie nowej zasady.

BMW E39
23-10-2016, 20:21
RE: BMW E39
No co Ty, nie słyszałeś nigdy o czymś takim jak oszczędzanie, ekonomia, i te sprawy? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
[-] The following 1 user Polubienia Pisarz's post:
Sweterek (10-23-2016)
23-10-2016, 21:38
Z tego co wiem olej powinno się wymienić raz na rok lub po przejechaniu 10tyś. Km... Żaden olej nie wytrzyma 15-20tyś km ani dłużej jak rok... Traci swoje właściwości i tyle.... Zamiast "zaoszczędzić" robisz tylko pod siebie takim sposobem....
23-10-2016, 21:57
No to chyba coś ci się pomyliło jak byś wiedział to jest taka opcja w BMW jak inspekcja olejowa i jest tam 8 diodek i każda gaśnie po mniej wiecej 4tys km a wymiana powinna być dopiero jak zejdzie do czerwonych a zanim czerwone się zaczną to jest 6 zielonych więc raczej zmieniam dosyć często.
23-10-2016, 23:15
Taaaaaak wiem....tylko przeczytaj nawet glupią etykietę z oleju i zobacz co napisane jest przez producenta...chyba że twoje lampki wiedzą lepiej to już co innego....

Ps. Na stodole było napisane ch** a Szwagier tam drewno trzyma....
24-10-2016, 1:12
No jak do nowych 5er zalecają wymieniać co 15tys to rzeczywiście do starej na pewno co 5tys twoim rozumowaniem -.-, z resztą nie oszczędzam na oleju bo nie leje jakiegoś syfu z marketu co kosztuje 30zl za 5l tylko zalecany castrola a te twoje teorie że żaden olej nie wytrzyma 15-20tys to jest śmiech na sali ty wgl miałeś kiedyś auto że się tak wypowiadasz bo po takim czymś to sądzę że jedynie usłyszałeś od kogoś, nwm idź zapytaj co ile wymieniają ludzie olej w takich autach typu vw t4 który jest wołem roboczym tam lekko pewnie po 30-40tys dopiero wymieniają i jakoś jeździ auto zresztą u mnie w firmie jeżdżę bipperem który wymianę oleju powinien mieć 20tys temu i nadal jeździ i nic mu nie dolega a to że jest to zaniedbanie i może się kiedyś coś stać to już nie moja wina.
[-] The following 1 user Polubienia Why's post:
Racer_Driver (10-26-2016)
24-10-2016, 12:38
Z tym się z godzę że olej wytrzyma te 15 tyś km ale tak naprawdę to olej trzeba wymieniać co 10 tyś albo raz na rok jak pisał sweterek i to w KAŻDYM samochodzie...
[-] The following 1 user Polubienia Volt's post:
Sweterek (10-24-2016)
24-10-2016, 13:09
Są Longlife, są oleje standardowe. To jest temat rzeka, bo stosuje się odpowiednie uszlachetniacze do oleju ale mimo wszystko filtr zostaje stary i jest na dobrą sprawę standardowy.
15 tyś km to jest normalny czas na wymianę, myśle, że terminy inspekcji olejowych wymyślał ktoś mądrzejszy od nas wszystkich tutaj razem wziętych.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
[-] The following 1 user Polubienia Mariusz's post:
Why (10-24-2016)
24-10-2016, 20:51
Longlife to ściema tak samo jak Verva Big Grin A ludzie to łykają jak młody pelikan. To zwykły syntetyk/półsyntetyk z dolanym uszlachetniaczem, jak byś kolego zobaczył jak wygląda filtr (oryginalny nawet) po longlife to byś je wszystkie zlał do zalewka. Robi się błoto na filtrze a olej staje się jak woda. Spróbuj na przykład zalać longlife do 2.0 TDI w VW albo 2.5 TDI (V6) Pompowtryskiwacze zginą ci w oczach. Poza tym myślisz że 20 letni silnik nie wymaga bardziej skrupulatnej obsługi serwisowej niż nowy? Te wszystkie komunikaty są adekwatne w okresie gwarancyjnym na przykład w Japońcach wyświetla się nawet do 20 tys km na oleju a w Avensis 2.2 D4-D olej zalecają wymieniać co mniej więcej 12-14tys km zaraz po okresie gwarancyjnym. Czemu? Bo serwis nie chce byś stratny w okresie gwarancyjnym a zaraz po jego upływie podaje właściwe parametry żeby hajs się zgadzał. Ale to temat rzeka. W warsztacie w którym pracuje dajemy maks 13tys km da Diesli które mają ponad 10 lat. Ale to wedle uznania.
24-10-2016, 21:08
(24-10-2016 20:51 )Łomot napisał(a):  Spróbuj na przykład zalać longlife do 2.0 TDI w VW albo 2.5 TDI (V6) Pompowtryskiwacze zginą ci w oczach.

Czy ja wiem,brat ma a3 z "kiepskim" 2.0 tdi bodajże kod silnika BMM, ponoć fatalny silnik, pompowtryskiwacze, pękające głowice. Rocznie robi coś koło 50 tyś km, olej wymienia 3 razy w roku, nie oszczędza samochodu, nogę ma ciężką a trasy które pokonuje są dosyć długie. Od kilku lat NIC się nie dzieje z silnikiem , zrobił tym samochodem ponad 200 tyś km,oleju nie ubywa, samochód nie kopci na czarno przy wyprzedzaniu. Myślę że w wielu przypadkach słuchanie się zaleceń producenta dobrze wpływa na eksploatację.
[-] The following 2 users Lubie to! ako1987's post:
Mariusz (10-25-2016), Why (10-24-2016)
25-10-2016, 18:10
Ja posiadam znów E46 2.0 na Common Railu i tu też mają być te całe Long Lify... Auto pokazuje wymianę oleju co 30 tys co jest śmiechem na sali. Ktoś wspomniał o Verva, ja leję Vervę tak mi zostało z A6 2.5 V6 i jakoś żyję Tongue
[-] The following 1 user Polubienia Kamil's post:
Sweterek (10-27-2016)

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB