Witamy na RWN!
Nick: Hasło:

Odpowiedz 
Audio do Auta
15-09-2015, 13:07
Audio do Auta
Sory, że zakładam nowy temat ale nie wiedziałem gdzie napisać.
Potrzebuje jakiegoś suba do bagażnika żeby był jakiś fajny basik nie chodzi mi o jakiś profesjonalnego suba tylko żeby był w miarę fajny bas. Cenowo też żeby było przyzwoicie. Dodam, że głośniki z przodu mam oryginalne głośniki Philipsa bez wygłuszonych drzwi także myślę, że z przodu nie ma co ruszać głośników jak myślicie? Z tyłu głośników nie mam bo w Ibizie 6L 3d nie montowali głośników z tyłu. Radio jakie mam w aucie to Pioneer mvh-160ui.

Z góry dzięki Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to! Odpowiedz cytując ten post
15-09-2015, 14:54
RE: Audio do Auta
Polecam FLI 1200W. Miałem i gra naprawdę mocno, teraz mam skrzynię basowa z dwoma głośnikami, jeden to Mutant, a drugi Dibeisi. Wzmacniacz Auna AB-450. Ale polecam wzmacniacze Renegade Smile
16-09-2015, 10:13
Mam skrzynię z glosnikiem 200watt JBL i wzmacniaczem Renegade + pelne okablowanie. Ale za 90€ no i w Holandii. Tongue
17-09-2015, 9:21
A ja bym poszedł w inną stronę. Najpierw wygłuszyć drzwi, bo gra Ci przód, tam siedzisz i to odczuwasz najbardziej, szczegółowość, detale itp. a jak Ci gra tapicerka czy słyszysz "blaszany bas" to droga do nikąt. Później zmiana głośników, zestaw odseparowany sprawdza się najlepiej, wysokie tony na górze, bas na dole. Dopiero dalej subwoofer, a jak na przodzie będą dobre głośniki np Helix, Hertz, Alpine i to pod wzmacniaczem to sam będziesz się zastanawiał czy sub Ci potrzebny. Nie staraj się zagłuszyć złego grania przodu, a suba szukaj jakiegoś małego, no chyba, że lubisz jak wszystko się trzęsie i w trakcie pracy suba nie słyszysz nic poza nim.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
[-] The following 2 users Lubie to! Mariusz's post:
Cycu (12-06-2015), mtek013 (09-18-2015)
17-09-2015, 23:26
Tak jak przedmówca. Wygłuszyć drzwi, wszystko, co nie jest na sztywno przymocowane owinąć gąbką, tudzież zabezpieczyć przed "dzwonieniem" (mowa o wszelkiego rodzaju linkach, cięgłach itp.). Następnie wymiana kabli na jakieś porządne (najlepiej zrobić od głośnika aż po kostkę do radia w sensie zarobić końcówki w kostce, żeby nie lutować/ skręcać w celu uniknięcia wszelkich zakłóceń dźwięku). Dodatkowo dla lepszego efektu można wykonać wyliczone skrzynie akustyczne pod głośniki, np. z żywicy plus dystanse z mdfu. Głośniki na pewno jednodrożne i: w słupek tweetery, w drzwi średnio-tonowe i to oczywiście na zwrotnicy najlepiej, jak znajdziesz elektronika, który Ci wyliczy pasma przepustowości i zrobi liczone zwrotnice. I później pozostaje Ci pociągnięcie kabli do bagażnika i jakiś bas w zakresie 50 - 150 W. Jeśli mówimy o normalnym odsłuchu, a nie ogłuszaniu. Jeśli masz trochę czasu i chęci, to w sumie dużo Cię to nie wyniesie. A efekt na pewno Cię zaskoczy.
18-09-2015, 14:27
Ja miałem coś takiego
http://www.xsonic.pl/skrzynia-aktywna-ba...-9165.html

Jak na pierwszą tube w nexii i golfie grała naprawdę przyzwoicie. sporo osób w podobnych cenach miały sprzęt gorszy. Może rewelka tez nie jest ale skoro nie musi być profesionalnie;p Na początek zadowoli. Najlepeij zakupić używkę. Za swoją dałem 130 zł z kablami z odzysku i gra do tej pory już około ponad roczek.
U kolegi gra ona teraz pod tym samym radiem i jest nawet spoor dodatkowych funkcji. Sterowanie skrzynią radiem itp. Ja np tego nie miałem Big Grin
19-09-2015, 12:10
W taki sposób, jeśli chodzi o drzwi przednie to wygłuszyć tylko blachę czy odkręcić blachę od drzwi i całe drzwi wygłuszyć ? ? ? I lepiej zainwestować w głośniki markowe do przednich drzwi niż kupować jakąś tube?
? ?
Zastanawia mnie po co inwestować w głośniki na przód niż kupić tube. Przecież jak zamontuje jakąś tube to ona ma dawać bas a nie głośniki z przodu chyba, że źle to rozumiem. ???
19-09-2015, 16:19
Nie ładuj tyle tych ????? .

Pewnie że tak, całe drzwi, co się da wygłusz.
Głośniki tylko markowe, i zastanawiałbym się nad wzmacniaczem pod nie, jakiś dobry 4 kanałowy, nie musi być jakoś nie wiadomo jak mocny, ważne żeby miał mniej mocy na kanał niż głośniki.
Kupisz jakieś głośniki np. Hertza czy Helixa i dość. Sam mam Hertza pod radiem samym i wiem co to znaczy.

Tuba poza tym, że tłucze nie robi nic innego, Nie jest to przyjemne. Na dobrych głośnikach masz bardzo dobry dźwięk, dobrą scenę, przyjemny miękki bas i bardzo szczegółową muzykę.

Siedzisz z przodu i tamte głośniki najbardziej słyszysz czy w bagażniku i dlatego chcesz tube? ;>
20-09-2015, 12:22
Znalazłem Helixa http://allegro.pl/helix-glosniki-seat-al...84948.html .
Co to są i do czego są zwrotnice ?
Czyli całe drzwi wygłuszyć jakie użyć maty do wygłuszeni ?
21-09-2015, 10:08
Wybrałeś dobry zestaw. 250 zł to już cena gdzie masz odpowiedni stosunek ceny do jakości. Dystanse tylko MDF.
Zwrotnica rozdziela Ci tony wysokie od basu, głośnik gra Ci wtedy to co ma grać i nie masz zakłóceń przy nawet dużej głośności. Wygluszyc to już od upodobań, w każdym razie na drzwi taka gruba mata a gąbka na tą blachę idzie.
Masz tam u siebie fabryczne miejsce na tweetery?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB