Witamy na RWN!
Nick: Hasło:
Z dniem 20.11.2019 forum zamknięte z powodu zakończenia działalności hostingu. Zostanie utworzona grupa na Facebooku, która będzie rzżeszała chętnych użytkowników. Przepraszamy za utrudnienia i liczymy, że zostaniecie z nami!

Odpowiedz 
Proste pytania
23-10-2016, 20:12
RE: Proste pytania
(22-10-2016 9:27 )Wster napisał(a):  A gdzie w zmodzie jest ten punkt ?

Chodzi o to, że ustawiasz maskę pod te wartości. W prawym dolnym rogu je masz. Wytłumaczę Ci na masce. Odpalasz Zmoda importujesz maskę i ustawiasz ją pod wartości Y i Z z CG. X Cię nie interesuje ( X tylko do drzwi, uchylanych okien itp )
Najlepiej jest ustawiać pod najbardziej wysunięty fragment maski ( Tylko, że ten najbliżej przedniej szyby )

Wartość Y ustawiasz na widoku left lub right. Wartość Z na widoku top, left, right.

Przy ustawianiu Z baw się tylko na H a przy Y tylko na V.
Bo inaczej to Ci się będzie ciągle rozjeżdżało. A no i rób to na dużym zoomie Big Grin.

Mam nadzieję, że teraz będzie to jasne dla Ciebie Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to! Odpowiedz cytując ten post
25-10-2016, 13:26
Jak otworzyć plik w formacie .ar ?
25-10-2016, 15:07
Nie da rady. Model jest zablokowany aby nie robić modyfikacji.
25-10-2016, 15:19
Więc nie rozumiem jak ludzie je potem przerabiali. Dzięki za odpowiedź.
31-10-2016, 18:09
Mam małe pytanko....chcę zrobić na karoserii kilka naklejek...są one na tej samej txt co lakier...jakiego shd użyć? Zwykły matowy odpada....
31-10-2016, 18:22
Może spróbuj shaderem na szyby? To co jest przezroczyste w teksturze będzie przezroczyste a co nie ma przezroczystości to będzie normalne.
[-] The following 1 user Polubienia Fiecu's post:
Sweterek (10-31-2016)
31-10-2016, 19:58
Wiecie może jak zrobić we wpisie negine tak, żeby pojazd miał lepszego trochę kopa przy ruszaniu? Chodzi mi o to żeby wskoczył na obroty a nie że przy ruszaniu z 10 sekund co najmniej trzymają się obroty 1000 i nie wzrastają. Tak żeby płynnie ruszał i od razu obroty wzrastały.
01-11-2016, 10:52
Siema, chciałbym "nakleić" naklejkę ale w tym problem że to jest tekstura z białym tłem i teraz pytanie jak tego tła się pozbyć w zmodzie, grze? Big Grin
01-11-2016, 10:59
Jest poradnik na forum, jednak ja osobiśce zamiast tworzyć flata, wycinam element, tworze kopie i teksturuje go naklejką z przeźroczystym tłem na glowing. Potem shader z blendfunc'em i powinno działać. Big Grin I nie zapomnij o zmappowaniu. Wink

EDIT. Co do usuniecia białego tła, to wrzuć je do gimpa zrob nowa warste przezroczysta, połącz je i gumką usuwaj białe tło. Możesz tam sobie pomagać narzędziami do zaznaczania. Big Grin
02-11-2016, 19:15
Wiecie może jakie wpisy w car trzeba zmienić, żeby, gdy wcisnę gaz i puszczę sprzęgło to żeby powoli się puszczało a samochód ruszał?? Żeby nie było tak że przycisk puszczam to sprzęgło od razu wraca do pozycji neutralnej.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB