Witamy na RWN!
Nick: Hasło:

Odpowiedz 
Porady nt. zakupu samochodu
13-07-2015, 13:57
RE: Porady nt. zakupu samochodu
Ja bym Ci osobiście polecił jednak TDi 90-tkę. Wink Znajomy ma w swoim Golfie IV, przebieg ponad 500 tyś. km i nie narzeka i moc ma zawsze taką jaką miał. Jedyne, co wymieniał coś większego w tym aucie to sprzęgło, bo przecież nie ma dwumasy, to mu to odpada, poza tym silnik na pompie wtryskowej, a nie na pompo-wtryskach, to też moim zdanie na plus. A jak Ci mocy za mało, to w przyszłości sobie zaczipujesz.Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to! Odpowiedz cytując ten post
13-07-2015, 15:05
Jeśli chodzi o 1.6 SR Mariusz to nie jest to zły silnik, idealnie nadaje się pod instalację LPG i jest wytrzymały. A jeśli chodzi o sytuację Kacpra to trafił na lipne SR. To tak samo jak z 2.5 TDI jeden będzie mówił że lipa i wgl a drugi ci powie że wszystko git i będzie chwalił. I jeszcze jeden silnik, 1.6 16V. Wiem tylko tyle że nikt nie narzeka na ten silnik, mieliśmy go w Golfie MK4 i fajnie się sprawował. Mało co do niego dokładaliśmy bo nic się nie psuło tylko tyle co wymienialiśmy podstawowe rzeczy jak filtry itp..
13-07-2015, 17:07
Atrix, w A80 mam taką 90tke, co prawda to 1z więc ta starsza konstrukcja, ale fakt faktem wytrzymały motor. Sprawa ogólnie wygląda tak, że na Passata B5, Golfa IV czy Borę mnie nie stać, bo też nie chcę kupić jakiegoś padła.
Ogólnie chyba skupię się głównie na A3 przed liftem i właśnie mam taki dylemat, że oglądałem A3 1.8 T, pełen FIS, climatronic, grzane stołki więc taka fajna opcja i w tej samej cenie jest A3 1.9 TDi i ma chyba tylko climatronic z bajerów. Golfy IV jak już to 1.4 co odpada albo właśnie 1.6. A4 też nie ma w moim budżecie zbyt wiele, też głównie 1.6, ew. jakaś 1.8, przeszła mi koło nosa poliftowa 1.9 za małe pieniądze ale trudno. Stąd moje dylematy czy może skusić się na benzynę, liczę, że dobra instalacja w późniejszym czasie to 3000 więc nie tak mało i czy to mi się opłaci jak będę chciał za 3-4 lata sprzedać samochód.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-07-2015, 13:17
Na co zwrócić uwagę przy oględzinach 1.8T oraz 1.9TDi ?
16-07-2015, 14:00
Przy 1.9 TDi to na pewno turbinę zobacz. Smile
17-07-2015, 13:09
A 1.8T ? W sobotę jadę i nie chcę się wkopać Sad
17-07-2015, 13:13
W 1.8T też warto zwrócić uwagę na turbo. Smile
17-07-2015, 13:35
1.9 TDi zależy jaka wersja mocy. PD to pompowtryski są najdroższą częścią, turbina to ok 800 zł. Jeśli silnik na pompie to raczej tam problemów nie ma, najwyżej nastawnik wtedy samochód faluje obrotami i szarpie. Turbine określa się po tym czy leje, co bez zdjęcia węża ciężko sprawdzić, no chyba, że wydaje dziwne dźwięki to zajechana na amen.
Przemyśl sobie czy warto kupić diesla, ten silnik męczy się na krótkich dystansach, oczywiście nie daje jakoś tego po sobie poznać bo to wytrzymała konstrukcja. Benzyna szybciej Ci się zagrzeje do optymalnej temperatury, co dla silnika obojętne nie jest.
17-07-2015, 17:02
(17-07-2015 13:35 )Mariusz napisał(a):  1.9 TDi zależy jaka wersja mocy. PD to pompowtryski są najdroższą częścią, turbina to ok 800 zł. Jeśli silnik na pompie to raczej tam problemów nie ma, najwyżej nastawnik wtedy samochód faluje obrotami i szarpie. Turbine określa się po tym czy leje, co bez zdjęcia węża ciężko sprawdzić, no chyba, że wydaje dziwne dźwięki to zajechana na amen.
Przemyśl sobie czy warto kupić diesla, ten silnik męczy się na krótkich dystansach, oczywiście nie daje jakoś tego po sobie poznać bo to wytrzymała konstrukcja. Benzyna szybciej Ci się zagrzeje do optymalnej temperatury, co dla silnika obojętne nie jest.

Co do turbo, proponował bym zobaczyć czy przy wciśnięciu pedału gazu, nie robi się czarno z tył.
17-07-2015, 17:06
To nie koniecznie może być objaw turbiny, jak wtryski czy pompa są słabe to zamiast rozpylać będzie lał, to też czarnym dymem się objawia. Poza tym jak auto jest zamulone i mu wciśniesz to ma prawo puścić dyma, no ale bez przesady. Przy mocniejszym wciśnięciu nie powinien bardzo dymić, przy gwałtownym odpuszczeniu gazu ma prawo puścić czarnego strzała.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB