Witamy na RWN!
Nick: Hasło:

Odpowiedz 
Porady nt. zakupu samochodu
12-10-2019, 7:57
RE: Porady nt. zakupu samochodu
Passata trochę się boje z tego względu, że jest on częstym celem Mików handlarzy i jest ogromne ryzyko, że trafię na jakiś nie uczciwy egzemplarz Tongue Wolałbym jakieś auto, które nie jest zbyt popularne wśród handlarzy, czyli VW, BMW i Audi raczej odpadają. Jeszcze lepiej jakby było z Polskiego salonu. Jak już wspomniałem, może to być golas i dziadkowóz. Byle łatwo było takiego dostać w miarę uczciwym stanie.
Co myślicie o Kiach Ceed albo Hyundaich i30? Miał ktoś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to! Odpowiedz cytując ten post
16-10-2019, 18:03
(13-05-2019 22:29 )Kerel napisał(a):  Ja wiem panowie lubicie duże pojemności, mnie na to po prostu nie stać żeby utrzymać to ma być auto na co dzień w miarę możliwości dopieszczane a budżet postaram się tak rozłożyć, żeby było od razu na wymianę oleju w skrzyni automatycznej, rozrząd i ewentualnie jak trafie na jakieś drobne mam nadzieje naprawy.
Dlatego rozważam własnie 2.4 w quattro najchętniej no i 520i na podwojnym vanosie najchetniej.
Podejdzie do sprawy z mojej perspektywy ograniczonego budżetu.
E46 gdzieś też mam tam w głowie, ale to male takie się wydaje i trzeszczące.

Miałem C5 w sedanie przedliftową z 2.4 pod maską, czyli jeszcze ta 165km i w automacie tiptronic. Przesiadlem się do niej z Passata b5 kombi 1.8 bez turbo i szczerze mówiąc ta różnica między 1.8 a 2.4 w cięższej budzie i mimo automatu, na początku miałem wrażenie że A6 to potwór, gdzie mogłem tam but w podłodze siedział bo morda się cieszyła jak V6 zaczynało gadać i jak to przyspieszało. Ale z czasem uświadomiłem sobie że jednak tej mocy tyle nie ma, zaraz już miejsca zaczęło brakować pod nogą. Jednak wszystko rekompensowal komfort i kultura pracy silnika. Auto zajebiscie wygodne, jak kanapa u babci, prowadzi się dość pewnie w quattro, w osce już trochę lipa jak masz pokonać zakręt z ciut większą prędkością bo bardzo chętnie jedzie po prostu prosto. XD Automat fajnie działał, po wymianie oleju w skrzyni zrobiła się jeszcze przyjemniejsza. Niestety rudego nie udało się wygonic z imprezy, kupił ją jakiś Marokaniec ode mnie za kilka stówek i tydzień później wylądowała na zlomie bo zaparkował ją w rowie.
Ale tak ogółem to jeśli nie zależy ci na mocy to C5 jak najbardziej polecam, byle skrzynia była tiptronic a nie multi bo multi to zuoooo.

Edit.

Dopiero teraz zauważyłem, kiedy Ty pisałeś ten post. ?
17-10-2019, 22:18
Dawno hehe, ale już plany się zmieniły pojeździłem trochę a6 i mi tam za dużo plastików trzeszczy to nie auto dla mnie jednak szukam zawzięcie E39 w sedanie automat lub manual do 2.5 pojemności polifta oczywiście.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB