Witamy na RWN!
Nick: Hasło:
Ogłoszenie
Zostały wprowadzone zmiany w regulaminie. Dodany został punkt numer 9 w regulaminie shoutboxa ("Shoutbox to nie dział pomoc. Wszystkie tego typu wpisy będą karane"). Prosimy o zapoznanie się i respektowanie nowej zasady.

Odpowiedz 
Jak zaczęliśmy z Racerem,
22-05-2016, 10:02
Jak zaczęliśmy z Racerem,
Krótka historyjka jak to było...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to! Odpowiedz cytując ten post
22-05-2016, 12:17
RE: Jak zaczęliśmy z Racerem,
Zacząłem 2 lata temu. Cieszyłem się autami i jazdą. Kiedyś przez przypadek trawiłem na to forum, było to w tamte święta Wielkanocy, lecz nie wiedziałem czy się tu rejestrować, ale w końcu to zrobiłem Smile
22-05-2016, 15:53
Zaczęło się jakoś październik/listopad 2011r, chyba chory byłem i znalazłem filmiki na YT z tą grą, pobrałem 063, grałem seryjnymi autami z chomikuj, zmod i reszta była dla mnie czarną magia, po jakimś czasie zabawa w modyfikacje silnika w car.ini i zabawa teksturami, tuningowany był malczan, 5 biegowa skrzynia biegów, obrotomierz zrobiony na podstawie tekstury licznika, podświetlenie zegarów, deska rozdzielcza w drewnie, zrobione kamery na nowo, jest nawet gdzieś filmik na yt, po jakimś czasie na Golfie 2 odpaliłem zmoda, się zaczęły tjuny, różowe światła jak i podświetlenie rejestracji, cb radio, rynna z tyłu, dymione lampy itd, później E36 i E34 te wydane, czasem się nawet jakieś duperele modelowało, breloki, wydech itp. Cały czas grałem sam nie znałem nikogo kto gra, nagle znalazłem OPFR, gdzie na banerze była jeszcze E30 M3, pierwsze posty itd, może starsi gracze kojarzą mnie jeszcze jako RacerPL i historię ze mną, multikonta bo mialem bana, własne forum na tych gotowych stronach, i kilka innych na CBA (czy jakoś tak) i jedne na płatne domenie z pewnym typem. Big Grin Później trafiłem na RWN które funkcjonowało jeszcze jako blog bodajże, później jak zostało zmodernizowane na forum, zacząłem się czasem udzielać, pierwszy pokazany Golf 2 w stylu JDM. Big Grin Czasem to Volt skomentował i doradził coś i w ogóle, po jakimś czasie przebywania jakoś to leciało, to się dobrze poznałem z Huciorem i Fiecem najbardziej, jak przyjaciele haha. Big Grin To się dostało Doświadczonego (ale się jarałem, jak Marlboro w pysku), później Moderator, i Admin, później moderator no i skończyłem znów na doświadczonym, tyle co akcji na forum było co się z Huciorkiem wojowało, sobie sami administratora zdjęliśmy. Big Grin Big Grin Miało się kilka przerw w racerze i od forum, awaria kompa, brak neta rok temu, praca itd, teraz też rzadko gram, ale czasem dostaje natchnienia, jest to jedyna gra w którą się tak zagłębiłem i gram już tyle czasu, może z przerwami ale nie porzucałem, bo jednak dzień w dzień grać to też znudzi się, szkoda, że gra jest tak mało popularna, bo jednak ktoś miał dobry pomysł, tylko jakby sobie pomyśleć jakby setkom osób trzeba by było tłumaczyć co i jak ze wszystkim to człowiek by osiwiał z nerwów. Big Grin Troche się rozpisałem. Smile Życzę abyście grali jak najdłużej uczyli się robić jakieś własne modele itd a może i nawet modyfikacje. I starajcie się młodzi nie zadawać tylu pytań w pomocy, Ja obsługiwać się zmoda, praktycznie całe car.ini, shadery itd nauczyłem się sam bez żadnych poradników, gdzie wcześniej nigdy nie miałem do czynienia i nie spędzałem całych dni przed ekranem monitora, więc wystarczy chcieć. Big Grin Miłej gry panowie. Wink
[-] The following 10 users Lubie to! Pisarz's post:
Cycu (05-28-2016), ExTazer (05-22-2016), Kuba. (05-27-2016), Kubaa (05-22-2016), Mariusz (05-23-2016), Miku (05-24-2016), Miłosz (05-25-2016), RaGGa (05-23-2016), Why (05-23-2016), Łysy (05-28-2016)
27-05-2016, 23:03
Michał to naprawdę dobrze się czyta Smile.
...Pamiętam, że z kolegą trafiłem na filmik na YT z golfem mk2 VR6 z dźwiękami z forzy, momentalnie szukaliśmy tej gry, kolega pobrał, ale u niego nie działało. Miałem wtedy już nowy komputer i spróbowałem u siebie na non-cg. Była to zima w 3 klasie gimnazjum (2012r), pobierałem wtedy na pałę samochody z traciontrassera, lecz po jakimś czasie całkiem mi się znudziła, bo jeszcze wtedy nie znałem potencjału Racera. Wrzesień 2013r, zacząłem praktyki i od tego się znów zaczęło. Zainspirował mnie golf mk2 szefa z ABFem pod maską i koniecznie chciałem go odwzorować na komputerze. Na pierwszy ogień poszedł SLRR, ciągle mi czegoś brakowało. Później zainstalowałem Racera non-cg, nie miałem wtedy całkiem pojęcia, że działa mi cg Smile. Pobrałem Golfa mk2 z DL, zmieniłem kolor, felgi, ale ciągle to nie było to. Znalazłem forum PFR, czytając tematy całkiem zgłupiałem, bo każdy tam pisał jak w prawdziwym życiu, a zdjęcia były z gry Big Grin. Zarejestrowałem się i wysłałem pierwszą wiadomość do Hajsa. Odpowiedź dostałem taką: (dokładnie pamiętam) "wyp....... trollu". Stwierdziłem, że to jest bariera nie do przebicia, lecz na drugi dzień pobrałem mk1 z DL. Dźwięki przełożyłem z VR6, tak samo wykres i .ini. Kiedyś coś mnie ruszyło i zjechałem kamerą pod maskę, zobaczyłem tam model VR6 Big Grin. Zafascynowany filmikami Boba-Motoring i Turboelity, postanowiłem wstawić bi-turbo i napęd na 4 łapy. Wykres zrobiłem identyczny, dźwięk blow- off, turbo i tak jeździłem kilka dni. Później oglądałem filmiki na YT z zmodelerem i zawsze się dziwiłem jak to jest możliwe, że rozbierają na części i później z powrotem poskładają tak jak było Big Grin Były już wakacje, pierwsze zmiany w zmodelerze i walka z intercoolerem i rurami od turbo (wtedy poznałem co to zacinający się zmod Big Grin). Założyłem swój temat na PFR i wtedy dużo osób się zainteresowało ( Radek, Volt, Kacperek). Wtedy byłem tak zmotywowany, że nie odchodziłem od komputera Smile. Pamiętam pierwszy spot z Kacperkiem Heart. Później Lucas mnie namówił na granie na wersji CG. Pobrałem RC4 i nie byłem zadowolony, później RC6 i już mi się spodobało. PFR już się kończyło i wtedy napisał do mnie Why, treść wiadomości była mniej więcej: "po co ty tutaj jeszcze siedzisz, rejestruj się na RWN". Pamiętam awantury na PFR, że wszyscy ida na RWN, nie będę pisał o postach Swifta... Zarejestrowałem się na RWN i tutaj dopiero poznałem was i całą ekipę Smile. Zbudowałem garaż, później dołączył się Maciej i Artur. Mam nadzieję, że Racer wstanie znów na nogi !
[-] The following 5 users Lubie to! Kuba.'s post:
Cycu (05-28-2016), Kubaa (05-28-2016), Miłosz (05-31-2016), Pisarz (05-28-2016), Łysy (05-28-2016)
28-05-2016, 3:39
Hoho spróbuję to napisać od początku.

Moja historia zaczęła się od gry World Racing 2. Była to moja pierwsza samochodówka, w którą tak się zaangażowałem, jeżeli chodzi o forum. Pamiętam, że zarejestrowałem się na forum związanym z WR2 i tam poznałem Karola (Kerel), człowieka, który odkąd pamiętam, miał najlepsze Polonezy minusy. Kombinowałem z różnymi autami, ale nigdy nic nie skonwertowałem, zazwyczaj kończyło się na fajnym doborze felg z kolorem auta.Big Grin Wtedy pamiętam wszedłem w zakładkę "Inne gry", czy coś w tym stylu i tam po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcia z Racera w wersji non - CG. Strasznie się zajarałem DF-em zrobionym w różnych wersjach przez "Kurę", który był bogiem, jeżeli właśnie chodzi o DF-y i Audi 80. Smile Postanowiłem ściągnąć Racera, ale jako, że miałem straaaaasznie słaby komputer, byłem zielony w zagadnieniach i parametrach komputera, pobrałem niewłaściwą wersję i Racer nie chadział. Dałem sobie spokój, aż w końcu zobaczyłem o co kaman z wersjami Racera. W końcu udało mi się pobrać właściwą i zacząłem szukać stronek z modami. Pierwszą, jaką napotkałem, była o ile się nie mylę bratnie forum OPFR, tj. Racer-sim.cba.pl. Tam udało mi się pobrać DF-a, którego zawsze chciałem zrobić w replikę mojego ojca. Zarejestrowałem się na tym forum pamiętam w 2011, albo 2012 roku. Zacząłem wieśniaczyć 125p, po zapoznaniu się z możliwościami Racera. Wtedy poznałem takie programy, jak Zmodeler 1.07b, Gimp 2, Zmodeler 2 itp. itd. Moim pierwszym porządnym prodżektem było wtedy BMW E34 525i. Przemalowałem je na kolor fioletowy, utwardziłem, zrobiłem cambery, założyłem BBS RS, a od jednego z użytkowników forum dostałem czarne lampy na tył. Uwierzcie mi, wtedy to był szał, jak się dostało coś od innego użytkownika, choć była to tekstura.Big Grin Wtedy dostrzegli mnie inni użytkownicy. Jednymi z nich byli Huciorek i Majkel, którzy doradzali mi co i jak. Potem przyszła kolej na Golfa MK IV, którego model był z kartonu, ale jarałem się nim w opór.Big Grin Co raz częściej pisałem z Adrianem i wymieniałem się z nim moimi sugestiami dotyczącymi Racera i nie tylko. No i wtedy BOOOM.. dosłownie... Zaczęły się moje jadki z niejakim "KaBoooM". Ciągle się mnie czepiał, że nie potrafię skonwertować żadnego auta do Racera i jakieś inne tam pierdoły, w końcu postanowiłem skonwertować E36 z NFS Unlimited 2.. Jakoś się uspokoiło i potem był zgrzyt z Majkelem. Miał ładnego Golfa II, którego model wtedy nie był najlepszy, ale wszyscy mu go zazdrościli i trollili. Pamiętam, że spodobał mi się kolor, jaki miał, był to zwykły szary. Sam takiego postanowiłem sobie sprawić, ale żeby wyglądał, jakby był kupiony od młodego gniewnego, trochę go pozmieniałem. No i wtedy najechał na mnie Majkel. A to że bardzo podobny do jego Golfa, tyle, że zwieśniaczony itp. itd. Później to ucichło, a ja zarejestrowałem się na OPFR. Tam już byli podobierani w elity, które zwykłych użytkowników traktowali jak trolle, które nic nie umieją, a potrafią tylko męczyć o jakieś auto. Potem przyjęli mnie do klubu FSO, już nie pamiętam, jakie miałem auto, chyba właśnie jakiegoś DF-a, później kolejnego, kolejnego, natrafiłem na Marko, który odsprzedał mi jednego ze swoich Polonezów i zacząłem swoje auta robić porządnie. Moje tematy z autami większość zaczęła powoli czytać, chwalić, tak jak i opowieści... Pewnego dnia w klubie FSO zobaczyłem nowy temat należący do... ...Fieca. Tak go zmieszałem wtedy z błotem, że jego DF jest na felgach na 5 śrub, a to, że ma żółte tablice, choć auto wygląda jakby się urwało z cyrku, a on chciał się tylko pochwalić, że nakleili mu karniaka za ciulowe parkowanie... Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin. Wtedy poznałem także Hnaciora,Marcina - naszego kochanego założyciela, Volta, Macieja, Kerela i wielu innych wspaniałych ludzi.Smile Potem kupiłem od Kacpra Passata B5 FL w 1.9TDi, który był jednym z moich lepszych aut w grze. Zawsze Kacpra auta na handel był odwalone na maksa i każdy chciał coś od niego kupić. Potem zaczął się u mnie etap Merców W124. Moim najlepszym spod stajni Mercedesa konwertem był 200D po niemieckiej taksówce, którego miałem dosyć długo. Potem zakupiłem kolejnego W124 230E od niejakiego Divi'iego. Ten Merc też nie był byle jaki i miałem go długo. Później jeszcze przewinęło się dużo aut, przez całą karierę w Racerze miałem conajmniej setkę,stąd na OPFR wielu nazywało mnie handlarzemTongue. Po jakimś czasie, kiedy można powiedzieć stworzyły się trzy elity na OPFR, wszystko zaczęło się chrzanić. Elita ludzi, którzy mieli mniejszy staż na forum, zaczęła najeżdżać na starszą elitę. Nie powiem Wam, jak to ogólnie wszystko wyglądało, ale było coś, że Ci starsi użytkownicy uważali się za lepszych i najeżdżali na nowicjuszy, choć sami nie byli lepsi, a tych z porządnej grupki osób co podskoczyli wyżej dupy od razu banowano. Tak właśnie zbanowano Huciorka i Kropkę, za którymi się stawiłem i też mało co mnie nie zbanowali. Zrobił się burdel, a trzecia elita, nie mieszająca się do konfliktu stworzyła pierwsze "RWN".Smile Niestety na początku były jakieś problemy z rejestracją nowych użytkowników na nowe forum tak też musiałem zostać na OPFR. Racer-Sim już nie istniało, bo Kura nie chciał już prowadzić hostingu za stronkę, a i zainteresowanie stroną było słabe. Wrzucenie jakiegokolwiek zdjęcia, czy postu na elitę cwaniaków działało jak płachta na byka... W końcu Marcin uruchomił nową wersję RWN-u i tak to leciało, aż do teraz.HeartSleepy

Wiele rzeczy najprawdopodobniej pominąłem, bo po prostu ich zbytnio nie pamiętam, chyba, że złożenie przysięgi Huciorkowi, że nigdy, ale to przenigdy nie sprzedam komuś jego Audi A4 B5 "Czarnuli", którą się ze mną podzielił...Big GrinBig GrinBig Grin
[-] The following 7 users Lubie to! Łysy's post:
Kerel (05-31-2016), Kuba. (05-28-2016), Kubaa (05-28-2016), mintek (05-31-2016), Miłosz (05-31-2016), Pisarz (05-28-2016), Stego (05-28-2016)
31-05-2016, 19:25
Kek, żeście się rozpisali Big Grin To i ja spróbuję to odtworzyć... Z samym racerem moja historia zaczęła się w roku 2009 na jesieni, kiedy o tej grze/symulatorze wspomniał mi Wojski, kiedy to jeszcze bawiliśmy się w maluch simy xD Jak zapewne każdy zacząłem od wydanych aut i tras, z początku grałem na klawiaturze, ale szybko przekonałem się do myszki - z racji braku kierownicy Smile. Dość wcześnie zacząłem też bawić się samochodami od strony car.ini, bo tylko tam potrafiłem coś zmienić, modelowanie było dla mnie czarną magią. Oczywiście zacząłem od starego PFR pod adresem wtedy racer-polska.net, ale nie udzielałem się tam szczególnie często. Coś tam próbowałem modelować, a to jakiś Polonez, a to jakieś Tico, a to Skoda bodajże Favorit, ale te modele nie były godne jakiejkolwiek uwagi. Potem jakoś wakacje 2010 nadeszły. Pamiętam, że wtedy wysępiłem od Francuza (wtedy jeszcze jako szymon757) jakiegoś beznadziejnego Caro Plusa Big Grin Więc postanowiłem pobawić się trochę zmodelerem i przerobić wydanego wówczas caro minusa (model czesleja bodajże) wzbogacając go o elementy charakterystyczne dla plusa, oczywiście nie licząc wnętrza, bo nadal byłem lamą xD. Plus wyszedł jak wyszedł, ale sporo się wtedy nauczyłem, na przykład jak odblokowywać pliki .ar i tak dalej, robić jakieś podstawowe ingerencje w modele poważniejsze niż zmiana tekstury Big Grin Oczywiście pokazanie tego na forum wtedy w czasach, kiedy mało kto potrafił napisać shader równało się milionem wiadomości od troli, no królem w tym temacie był papalapa, niektórzy będą pamiętać typka. No wtedy też z Kerelem zaczęła się moja znajomość, głównie przez poldonezy. Hmm, potem PFR padło i MaTT z Michałem założyli OPFR, gdzie w sumie zapoznało się wieeele osób, MaTT, Michał, Megu, Gucio, yerzoll, rege, Kamil, Patryk, venusek, Darek, schweizer, Capricorn, Piórek/Chicane, swift, Radzio, Kura... i kogoś na pewno jeszcze pominąłem. Z niektórymi kontakt mam dobry do dzisiaj, z niektórymi siłą rzeczy się urwał, no cóż - starzejemy się :< Ogólnie OPFR było takim moim najlepszym okresem w Racerze, dużo robiłem, próbowałem modelować też już z lepszym skutkiem. Wydałem Zastavę 1100 z Piórkiem i Poloneza MR87 z Wojskim - to jeszcze w czasach kiedy siedziałem na wersjach bez CG. Potem z Capricornem (dość blisko współpracowaliśmy Wink ) przesiedliśmy się na wersje CG, bawiliśmy się w skrypty, wszelkie kombinacje z shaderami, kolor lakieru przez shader itp., itd... no czułem że coś potrafię Big Grin Potem przyszedł czas liceum, od połowy 2012 roku niewiele w tym racerze zrobiłem, Capricorna pochłonęły z czasem sprawy prywatne, wielu z nas też dorosło i z Racerem mało co kto działał, głównie przesiadywaliśmy na forum żeby ze sobą pogadać Big Grin z Kerelem rzuciliśmy się na konwersję Polonezów Mazura, co miało być moim ostatnim projektem w racerze, ale chyba chcieliśmy te modele zrobić aż zbyt dobrze i dokładnie - po prostu zabrakło w pewnych elementach umiejętności, w pewnych czasu a na koniec już i chęci, żeby to skończyć... I tym sposobem mój(nasz) najlepszy konwert został w szufladzie Wink Od tego czasu dziubnąłem ledwie kilka rzeczy ale to już tylko modelując, konwertowanie odpuściłem zupełnie odkąd zdałem prawko i nie cieszy mnie już jazda po Polish Roads Wink Co do tej atmosfery "spiny" na OPFR poruszanej wcześniej - było coś, osobiście nie zapamiętałem tego jakoś szczególnie, wole zapamiętywać te dobre rzeczy i fajne zajawki, niż jakieś bezsensowne internetowe wylewanie na kogoś wiadra pomyj Big Grin pis joł.

W mordę jeża, też się rozpisałem. XD
[-] The following 3 users Lubie to! mintek's post:
Kerel (05-31-2016), Kubaa (05-31-2016), Miłosz (05-31-2016)
31-05-2016, 20:20
Ja jeszcze ze starego pfr jestem, sporo ludzi się przewinęło, ale głównie pamiętam współpracę z Kerelem przy Golfie 2, handel z Francuzem i konwertowanie modelu malucha z WR2, możliwie chyba najlepszego, z silnikiem 3D (będzie comeback) oraz oczywiście Elektryka, który często gęsto pomagał mi przy moich różnych wizjach. Zaczynałem od 053b, pamiętam mojego Fiata 125p na BBS'ach gdzie nie miały shaderów..

No i pamiętam jeszcze jednego gościa, trochę lama - mintek. Poznałem go przez przypadek, właściwie przez to, że słucha Ekwadoru. I co? W tym roku jedziemy razem na Sunrise Festival..

Ponadto Mihcio, nie wiem czy kojarzycie, ale spoko koleś, ma Zafirę i dobre VT robi.

A, jeszcze Kacper i jego jedyne takie zobacz Golfy TDI z Niemiec, niezły pieniądz na tym robił, składane z 3, ale przyjemnie się nimi jeździło.

W zasadzie kojarzę 3/4 tutejszego forum, Łysego vel Artixa, Rafała vel Volta i innych, ale musiałbym pisać bardzo długo, a dla mnie jesteście wszyscy jedną rodziną..

Jeszcze Szaki95 - nie wiem jaki tutaj ma nick - najlepsze silniki tylko u niego Smile

[-] The following 3 users Lubie to! schweizer's post:
Kubaa (05-31-2016), mintek (05-31-2016), Młodziak (05-31-2016)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB