Witamy na RWN!
Nick: Hasło:
Ogłoszenie
Zostały wprowadzone zmiany w regulaminie. Dodany został punkt numer 9 w regulaminie shoutboxa ("Shoutbox to nie dział pomoc. Wszystkie tego typu wpisy będą karane"). Prosimy o zapoznanie się i respektowanie nowej zasady.

Odpowiedz 
Wirtualna Rejestracja Pojazdów alpha
20-10-2016, 16:13
Wirtualna Rejestracja Pojazdów alpha
Witam,
jak już wspominałem planuję wdrożyć Wirtualną Rejestrację Pojazdów w troszkę innej formie niż było to dotychczas. Na dzień dzisiejszy powstała strona główna, formularz z dodawaniem i skrypt dodający do bazy. Tutaj mam do was prośbę, pod tym adresem:
WRP Alpha
znajduje się alpha naszego WRP, prosiłbym żebyście w miarę możliwości sprawdzili jak to wygląda, co poprawić, i dodajcie z kilka randomowych samochodów, nie musi to być nic zgodnego z prawdą, ponieważ finalna baza będzie troszkę inna. Popróbujcie z polskimi znakami, bez, nr rej jest ustawiony na maks. 10 znaków w SQLu. Gdyby ktoś napotkał jakiś problem to prosiłbym o informację z takim problemem na PW.
Wyszukiwarka aktualnie nie działa ale to kwestia czasu. Poza danymi, które podajecie dodawana jest jeszcze data dodania, oraz generowany VIN(id).
Oczywiście hosting darmowy to reklam i innego syfu sobie dodał, ale chciałbym się dowiedzieć od was co poprawić, co wam się nie podoba czy co dodać.
Testujcie!
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to! Odpowiedz cytując ten post
[-] The following 4 users Lubie to! Mariusz's post:
Jakub (10-20-2016), Kuba. (10-22-2016), Mydeuko (10-22-2016), Młodziak (03-03-2017)
20-10-2016, 17:04
RE: Wirtualna Rejestracja Pojazdów alpha
Więc to jest coś w stylu historii pojazdu ? Tak przynajmniej zrozumiałem. Jeśli to tak działa to super pomysł ! Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-10-2016, 17:24
Noo coś podobnego jak historiapojazdu.gov tylko to będzie cała platforma. Na początku będzie tylko dodawanie samochodów i wyszukiwanie jego historii właścicieli itp, przy czym ja zauważyłem już jeden problem ale postaram się to jakoś rozwiązać. Pózniej może uda się dodać jakiś system zgłaszania szkody itp.
[-] The following 2 users Lubie to! Mariusz's post:
Axcess (10-20-2016), Jakub (10-20-2016)
20-10-2016, 18:36
Na próbę dodałem swojego Citroena i ładnie zadziałało, wszystko śmiga, polskie znaki też działają, więc tak na szybko sprawdzając to działa, możesz go w wolnej chwili usunąć Smile
[-] The following 1 user Polubienia Fiecu's post:
Axcess (10-20-2016)
20-10-2016, 18:56
Zgadzam się z przedmówcą Wszystko działa prawidłowo Dodałem Subaru. Smile
20-10-2016, 19:31
Aktualnie walczę z dwoma problemami.
1. Formularz i cały html i prawdopodobnie php interpretuje polskie znaki, problem jest z bazą, bo ona krzaczy i wyrzuca "?" zamiast polskich znaków.
2.VIN samochodu, który identyfikowałby pojazd jednoznacznie nie działa tak jak bym chciał. Dodaje coś w stylu id, ale samego VINu dla auta nie można zdublować, więc nie może działać poprawnie wyszukiwanie po numerze VIN, bo nie wyświetli wtedy poprzednich użytkowników.
[-] The following 1 user Polubienia Mariusz's post:
Axcess (10-20-2016)
20-10-2016, 20:21
Niby idea dobra, ale ja wyprowadziłbym to tak:

-Sekcję rejestracji podzieliłbym na "pierwsza rejestracja" i "przerejestrowanie". Podczas pierwszej rejestracji auto dostawałoby unikalne id, które generowane by było po kolei. To id byłoby traktowane jako VIN. W przypadku przerejestrowania należałoby podać id, nick poprzedniego właściciela i np. numer rejestracyjny. Jeśli wszystko by się zgadzało, przechodziłoby to dalej.

-Można się pokusić o pewien rodzaj generatora tablic. Nie mówię tu o grafice, a jedynie losowym tekście. Oczywiście zakładam przy tym, że każdy potrafi robić tablice. Tongue Bez nich nie można by było sprzedać auta na giełdzie.

-Poprzez ID można by zobaczyć podstawowe informacje o historii dostępne dla każdego. (np. żeby przed kupnem mógł ktoś sprawdzić pochodzenie)
20-10-2016, 20:21
Ja gdy chcę wejść w zakładkę znajdź informację o pojeździe to wyskakuje error 404,a tak to rejestrowanie pojazdów działa.
20-10-2016, 20:34
(20-10-2016 16:13 )Mariusz napisał(a):  Wyszukiwarka aktualnie nie działa ale to kwestia czasu.

Marcin co do pierwszego to taki mam zamiar, że rejestracja i przerejestrowanie.

Z generatorem nie ma problemu ale jeśli chodzi o cyfry, bo z przedrostkiem GD, KR, DBL, LU, WRA, RZ, czy RLS będzie problem bo każdy ma inny.

Taki jest ogólny zamysł tego, ale pojawia się problem bo wolałbym, żeby samochód został dodawany jako osobny rekord a pozostawał ten sam VIN. VIN aktualnie generuje auto_increment czyli autonumerowanie a w jednej tabeli, autonumerowanie może być tylko raz.

Zmieniłem hosting, nowy link w 1 poście. Polskie znaki już działają.

[Obrazek: 30156075480_baaac0d98b_z.jpg]

Jeśli nie wyświetli się komunikat zaznaczony czerwonym prostokątem, to znaczy, że nie dodano rekordu do bazy. Aktualnie miałem z tym problem, ale już wszystko działa.
[-] The following 3 users Lubie to! Mariusz's post:
Jakub (10-21-2016), maxiu77 (10-21-2016), Młodziak (10-21-2016)
21-10-2016, 19:43
Będzie można wprowadzać do systemu samochody, które mają czarne tablice ?
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB