Witamy na RWN!
Nick: Hasło:
Ogłoszenie
Zostały wprowadzone zmiany w regulaminie. Dodany został punkt numer 9 w regulaminie shoutboxa ("Shoutbox to nie dział pomoc. Wszystkie tego typu wpisy będą karane"). Prosimy o zapoznanie się i respektowanie nowej zasady.

Odpowiedz 
Wirtualna Rejestracja Pojazdów alpha
21-10-2016, 22:32
RE: Wirtualna Rejestracja Pojazdów alpha
Jestem chyba pierwszą ofiarą która popełniła błąd. Niechcący wcisnąłem enter na klawiaturze i zamiast niku latex wpisało sie tylko lat. Proszę o zmianę.

[Obrazek: 30438877316_84be08b7b0_n.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to! Odpowiedz cytując ten post
21-10-2016, 22:58
Aaa może być ta baza i tak zostanie usunięta, więc wszystkie dane mają charakter testowy co napisałem w 1 poście. Wyszukiwarka działa ale muszę ją poprawić bo posiada złe odwołania do kolumn.
Mactel nie ma z tym najmniejszego problemu, baza przyjmuje praktycznie każde wartości.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-10-2016, 20:43
Genialnie Mariusz ! Jedynie czego mi brakuje to przekierowanie po skończeniu rejestracji Smile.
22-10-2016, 21:32
Przy szukaniu informacji o pojeździe, nie za bardzo to działa dobrze

Link do screena
22-10-2016, 22:21
To dopiero pierwsze testy. Na pewno ogarną to jak już będzie to wszystko skończone.
23-10-2016, 16:57
Kuba przekierowanie to żaden problem, tylko gdzie na forum, do strony głównej WRP?
Mydeuko nie działa co napisałem na poprzedniej stronie, a po za tym popraw post bo będzie warn.
23-10-2016, 19:26
Dzisiaj udało mi się poprawić wyszukiwarkę, teraz działa chyba już tam wszystko. Niestety musiałem rozdzielić VIN a resztę opcji ze względu na strukturę bazy, mogłem to zrobić przy pomocy if i else, ale na razie chciałem uniknąć problemów, może kiedyś to tak zintegruję.
Funkcja przerejestrowania już działa, niestety troszkę kulawo bo trzeba znać wszystkie dane samochodu i wpisać je ręcznie, może pojawi się tam gdzieś odnośnik do wyszukiwarki a z czasem uproszczę to tak, że wystarczy wybrać samochód i tylko wpisać nowego właściciela a dane same się skopiują.

A i jeszcze jedno pytanie, aktualnie VIN to po prostu ID z autonumerowania, aktualnie są to liczby od 70. Ilu cyfrowe chcecie VINy? Albo może od jakiej liczby mają się zaczynać, od 100, 1000, 5000 czy 10000? Tutaj podaje takie przykładowe liczby, mogę tutaj zastosować cokolwiek.
[-] The following 2 users Lubie to! Mariusz's post:
Kuba. (10-23-2016), maxiu77 (10-23-2016)
23-10-2016, 22:44
Przekierowanie najlepiej do strony głównej WRP. Wg. mnie VIN mógł by się zaczynać od 100 (100, 101, 102 itp.).
23-10-2016, 23:00
Jak dla mnie coś w stylu (100100, 100101, 100102...) by bardziej pasowało. Przy okazji, czy byłaby opcja wstawiania zdjęcia podglądowego z dnia rejestracji, przerejestrowania etc?
23-10-2016, 23:41
No tak jak mówię tutaj z tym VINem nie ma problemu bo wszystko baza przyjmie. Ew można zrobić w tym roku od 1000 a w następnym niech baza nadaje od 2000.
Teoretycznie nie ma z tym większego problemu jeśli chodzi o zdjęcie ale po pierwsze to nie sama baza przechowuje zdjęcie i w sumie dobrze bo tak by się mogła łatwo wysypać. Dwa to skrypt musiałby wrzucać na jakiś serwer, a naszego forumowego za bardzo nie chcę do tego używać.
W przyszłości może zrobimy coś z cyklu "Zgłoś szkodę" ale na pewno nie zrobię tutaj skryptu z ładowaniem pliku tylko będzie podawać się linki do np. Flickr ale bezpośredni do zdjęcia i wtedy wyszukiwarka VINu pozwoli coś takiego wyświetlić razem z możliwością kliknięcia i powiększenia.
[-] The following 4 users Lubie to! Mariusz's post:
Jakub (10-24-2016), Kapi (10-24-2016), Kuba. (10-24-2016), maxiu77 (10-24-2016)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB