Witamy na RWN!
Nick: Hasło:
Ogłoszenie
Zostały wprowadzone zmiany w regulaminie. Dodany został punkt numer 9 w regulaminie shoutboxa ("Shoutbox to nie dział pomoc. Wszystkie tego typu wpisy będą karane"). Prosimy o zapoznanie się i respektowanie nowej zasady.

Odpowiedz 
Bertone Huciorek
20-04-2017, 23:12
Bertone Huciorek
Cześć mordeczki!
Przedstawiam wam obiekt moich westchnień, który zawsze, ale to zawsze ukręcał mi kark gdy przejeżdżał obok.

Od 24.12.2016 stałem się posiadaczem drugiego zaraz po Calibrze auta moich marzeń. Tydzień po sprzedaży najgorszego auta jakie miałem (tak mowa o tym nudnym, rdzawym i sypiącym się e46) szukałem sobie jakiegoś dupowozu na dojazdy do pracy czy zakupy, celowałem w jakiegoś cinquecento czy seja albo twingo. Miało być ekonomiczne i takie, któremu nie będzie szkoda uciąć sprężyn. XD
W sumie miałem upatrzone z 20 samochodów, ale właśnie w dzień Wigilii zadzwonił do mnie mój tata z wiadomością że wysłał mi link do pewnego ogłoszenia. Było to ogłoszenie z komisu, w którym wystawiali auto, które zmieniło całkowicie bieg sytuacji. Była to Astra Coupe Bertone z 2000 roku, napędzana silnikiem 1.8 125km na Lepszym Powerze Gamoniu (w skrócie LPG). Przebieg jaki miała to 239 tysięcy, ale ale... PRAWDZIWY, w pełni udokumentowany fakturami oraz wydrukiem z holenderskiej bazy danych. Auto w stanie niemalże idealnym jak na swoje lata i kraj, po którym jeździ. (Nie oszukujmy się, Niderlandy nie dbają o fury i nie potrafią jeździć)

Do rzeczy, pierwsze co to wyszukałem adres komisu i pojechaliśmy z ojcem i kuzynem obejrzeć to cacuszko, nie dzwoniłem żeby mi jej nie zagrzali itp. itd.
Na miejscu jako pierwsza rzuciła mi się w oczy, mimo, że zasłaniała ją piękna Celica, ale mniejsza o nią. Obejrzałem ją z zewnątrz, znalazłem kilka ognisk korozji, co tylko pozwoliło mi na negocjację ceny i zacząłem oglądać wewnątrz, tam jednak nie było się do czego uczepić prócz lekko zniszczonej kierownicy, podłokietnika i to tyle.
Nie będę tu rozpisywał o tym, że walczyłem o cenę i w sumie o cały samochód przez 3 godziny ze stażystą, który miał praktyki w tym komisie oraz że przeze mnie został wyrzucony ze stażu, bo to nudne, po prostu kupiłem tą bertonę i spełniłem jedno ze swoich motoryzacyjnych marzeń. Smile

Auto jeździ świetnie i na gazie i na benie (choć na niej tylko grzeję auto XD) mocy jako tako coś tam ma, matizy na światłach porobi i to wystarczy. Big Grin

Z wypasu ma grzanie dupska, skóry, klimę, radio 2din (niedawno zrobione), abs, kontrolę trakcji (tej francy nie da się wyłączyć), kierunki i kilka innych niepotrzebnych rzeczy. A no i nieoryginalny alarm.

Może przedstawię jakieś zdjęcia, ponieważ wiem że i tak 80% przeglądających ten post przeczyta 2 góra 3 zdania. Tongue

Foto z ogłoszenia

[Obrazek: 34007684592_8816c2ce22_c.jpg]

Dzień po zakupie

[Obrazek: 34007681552_fd4ae31c76_c.jpg]

2-3 tygodnie po zakupie w Rotterdamie pewien kierowca brązowego golfa 6 generacji chciał wjechać na mój pas, ale chyba nie spojrzał w lusterko i zabrał ze sobą mój zderzak, po czym pojechał sobie dalej jak gdyby nigdy nic... Angry Angry Angry

[Obrazek: 34007678392_a4fb942856_c.jpg]

Po dziś dzień nie mogę dorwać oryginalnego zderzaka do bertony, miało być OPC ale w sumie każdy pakuje do berty opc i mnie to już zbrzydło mimo, że wygląda świetnie. Na razie zderzak siedzi na 3 wkręty i wygląda od lewej strony conajmniej źle.

[Obrazek: 34007676402_1a147321aa_c.jpg]

Posiadam ją już kilka miesięcy i zrobiłem nią ponad 10k kilometrów i jestem z niej mega zadowolony. Traktuję ją jakby była Calibrą a to znaczy, że naprawdę jest moim oczkiem w głowie. Tongue

[Obrazek: 33322717014_798128ef50_c.jpg]

Tyle na dziś, jeśli ktoś to przeczytał to dziękuję bardzo a jeśli już tu jesteś to zostaw jakiś ślad po sobie. Tongue
Na dniach zrobię jej więcej zdjęć i wrzucę je tutaj, na pewno lepszej jakości bo te kopiowałem z mojego fp na facebooku. Smile

Pozdrówki !

P.S. Zapomniałem dopisać, zanim polecą hejty, lampy przednie idą do pieca, bo już mam oryginały u gościa, tylko czekają na odbiór i montaż.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to! Odpowiedz cytując ten post
[-] The following 6 users Lubie to! Huciorek's post:
Filip Z M3 (04-21-2017), Młodziak (04-21-2017), patryk2828 (04-20-2017), Pisarz (04-23-2017), Volt (04-22-2017), Łysy (04-21-2017)
20-04-2017, 23:23
RE: Bertone Huciorek
Huciorek to Ty żyjesz? To niezłej Bertonki się dorobiłeś, powodzenia z nią. Big Grin
21-04-2017, 7:06
A no żyję sobie powoli. Tongue Dzięki. Wink
21-04-2017, 12:25
Ale piękna Astra, jakieś konkretne plany Wink?
21-04-2017, 15:44
Na razie w planach po prostu ładną serię utrzymać a później może troszkę niżej. Na wakacje planuje aluski lepsze.
[-] The following 1 user Polubienia Huciorek's post:
Młodziak (04-21-2017)
21-04-2017, 15:49
Kolejny Opelek na forum? Tongue

Piękna Bertonka. Jak się sprawuje z tym silnikiem? Smile
[-] The following 1 user Polubienia Filip Z M3's post:
Huciorek (04-21-2017)
21-04-2017, 16:38
Ty no kupę lat Adi!! Wpadasz kiedyś znowu do PL? Bo w planach jest kolejny spot forumowy na sierpień, to byśmy się spotkali. Smile A bertonka mega, choć to nie Calibra, to i tak jest gites. XD
[-] The following 1 user Polubienia Łysy's post:
Filip Z M3 (04-21-2017)
21-04-2017, 16:52
Jest piękna dbaj o nią Smile
21-04-2017, 19:34
Dzięki Panowie. Smile

Filip, silnik sprawuje się świetnie. Na początku przestraszyły mnie opinie że lubi olej pić, więc ciągle sprawdzam ale nic nie ubywa więc jest ok. Jest w miarę żwawa, z wyprzedzaniem problemu nie ma, ogółem na silnik złego słowa powiedzieć nie mogę bo gaz znosi idealnie. Smile

Łysy, a no trochę czasu minęło. Big Grin Do Polszy wpadam w lipcu, najpierw od 8 do jakoś 16 będę pod Radomiem a później zDolny Śląsk do 27 lipca. Big Grin Więc może natrafi się okazja żeby się gdzieś spiknąć. Smile
[-] The following 2 users Lubie to! Huciorek's post:
Filip Z M3 (04-21-2017), Łysy (04-22-2017)
22-04-2017, 17:17
Świetna bertonka moim zdaniem najładniej by wyglądała bez żadnego tuningu, czyli taka jaka jest Big Grin
[-] The following 1 user Polubienia Adrianeg's post:
Huciorek (04-23-2017)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB