Witamy na RWN!
Nick: Hasło:

Odpowiedz 
Off-Topic
19-11-2015, 22:45
RE: Off-Topic
Włodzimierza. ^^
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to! Odpowiedz cytując ten post
19-11-2015, 23:20
Chyba nie... xd
21-11-2015, 17:27
(19-11-2015 21:08 )droogosz napisał(a):  
(19-11-2015 20:05 )Pisarz napisał(a):  http://m.auto-swiat.pl/porady/prawo,4q3930#fp=as w dupach im się poprzewracało.. Zaczynam jeździć bez plastiku.

To sobie ziomeczku wyobraź teraz że ja zdać mogę za 2 lata. Już się boję co będzie za rok. Co raz bardziej opłaca się z tego kraju uciekać jak najdalej..

Jeździć bez prawka. Confused Ja za 3 będę na B robił, więc będzie nie za ciekawie, jak ,,dodatkowy kurs'' za 300 zł będzie trzeba zrobić bo inaczej prawko mają zabrać czy zdawać na płycie poślizgowej. Po prostu absurd. Dodgy
21-11-2015, 19:07
Jak na razie, to przekładają ten projekt ustawy bo jest niesprawdzony co najmniej o 9 miesięcy.
[-] The following 1 user Polubienia Patryk's post:
Pisarz (11-21-2015)
21-11-2015, 22:11
Patryk, też to widziałem. Smile Jakub z tym poślizgiem jak wyczytałem to nie jest egzamin a kurs, który przechodzisz, kilka godzin teorii, i na macie, nie, że nie zdasz i po prawku, tak bynajmniej to wyczytałem i zrozumiałem. Smile
22-11-2015, 1:23
W Polsce zdawanie prawka to jakieś jaja są w ogóle Big Grin Uczy się kierowcę żeby zdał EGZAMIN a nie żeby go nauczyć jeździć. I szkoły nauki jazdy rozkładają ręce bo muszą niestety uczyć kierowcę jazdy w kretyński sposób bo inaczej by nie mieli klienteli. Najgorsze jest np. to parkowanie i jak podjedziesz za daleko od słupka to już egzaminator mordą kręci Big Grin. To co potem pod sklepem ktoś taki wysiądzie i z miarką będzie mierzył, czy już może zostawić auto, czy jeszcze dojechać te 36.5 mm? Debilizm do sześcianu. Albo jazda w taki sposób żeby nie najechać na linię na rondzie na przykład- jakby to miało jakiekolwiek znaczenie czy zahaczysz tylnym kołem tą linię czy nie - żadna osoba po egzaminie nie stosuje się do takiego kwadratowego stylu jazdy (bo się nie da) a oni dalej tłuką to tym biednym ludziom do łba. Ze tak powinno być.. Chory kraj Big Grin

Ja jak miałem egzamin na A1 to już się zdążyłem napatrzyć na takich artystów co byli wyuczeni przez szkoły jazdy właśnie. Jak ktoś nie ogarnia jazdy motocyklem (czy czymkolwiek) i nie czuje się pewnie za kierownicą to nie powinien zdawać prawa jazdy. Bo sam na własne oczy widziałem takich ludzi co ruszali jak stary dziadek w jakimś Sejaku - gaz na 80% i puszczanie sprzęgła 10 minut zanim ruszy. I gazowanie przez cały slalom żeby czasem nie zgasł. No przecież ludziom z taką pewnością siebie za kierownicą nie powierzyłbym zagotowania wody na herbatę a co dopiero poruszania się w ruchu drogowym... to zagraża bezpieczeństwu innych i samego człowieka o którym mowa.
[-] The following 3 users Lubie to! swift's post:
Fiecu (11-22-2015), Pisarz (11-22-2015), Łysy (11-22-2015)
22-11-2015, 2:04
I teraz masz cholerną rację Swift. Ale to jest niestety wszystko też po to, żeby jak najmniej osób zdawało egzamin, bo nasz kochany kraj nie potrafi sobie poradzić z falą nadchodzących kierowców, a co za tym idzie także z samochodami, których jest coraz więcej. Co trzeba zrobić? Utrudnić przyszłym kierowcom zdawanie prawa jazdy, stąd wymyślenie czegoś takiego, jak ten okres próbny dla młodych kierowców, czy ekologiczna jazda, albo nie najeżdżanie na linie..

Co za debil wymyślił odległość kół od krawężnika przy np. parkowaniu równoległym? Co ja mam miarkę w oczach?!
[-] The following 1 user Polubienia Łysy's post:
swift (11-22-2015)
22-11-2015, 8:16
Egzaminator to tylko osoba wykonująca prace. On ma zweryfikować czy kierowca umie wykonać dane manewry, które są podstawowe. Co prawda jest taka upierdliwość dot. tej weryfikacji czyli koło na lini, nie mogę otworzyć drzwi itp. To ma wymusić na kierowcy myślenie.
Swift zdawałeś A1 i za którym zdałeś razem? Gwarantuje Ci, że jak wczujesz się w samochód i pojedziesz bezpiecznie to zdasz za pierwszym.
Egzaminator czasami pewnie by chciał nie widzieć błędu ale jego pilnują kamery i może być z tego rozliczony.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
[-] The following 1 user Polubienia Mariusz's post:
swift (11-22-2015)
22-11-2015, 9:05
Ale tu nawet nie chodzi o samą pracę egzaminator, tylko o to, za co można za przeproszeniem udupić zdającego, no bo przepraszam bardzo, naprawdę dużo mogę zrozumieć, ale skoro za zmianę ustawienia lusterek po zaliczeniu placu egzamin kończy się wynikiem negatywnym, to samo jest zresztą jak zapomnę np. włączyć kierunkowskaz na wyjeździe z fajki no to nic dziwnego, że później są takie tego efekty. A co do tego, co powiedział swift, że "na kursie uczą tylko jak zdać egzamin" to święta prawda. Już niejednokrotnie miałem tego przykład, gdzie zostało mi powiedziane, że gdybym w tym miejscu pojechał tak a nie inaczej, to zostałbym oblany, po czym w lusterkach widziałem radiowóz, który pojechał właśnie tak a nie inaczej, czy sytuacja z jeżdżeniem na kwadratowo, żeby nie najechać na linię. Na kursie to jeszcze przejdzie, bo z eLką na dachu kierowcy wiedzą, że muszą uważać, ale po egzaminie jakby wszyscy tak jeździli, to na pierwszym lepszym skrzyżowaniu byłby maraton czołowych kolizji. Zwraca się uwagę na rzeczy czasami nieistotne, jak choćby ta odległość kół od krawężnika przy parkowaniu równoległym, a rzeczy, które potencjalnie mogą ci kiedyś uratować życie takie jak wyjście z poślizgu nie są nawet poruszane na wykładach czy jazdach (pomijam już fakt, że znam osoby, które prawo jazdy mają już naprawdę długo a nigdy w życiu codziennym nie parkowały równolegle).
[-] The following 1 user Polubienia Fiecu's post:
swift (11-22-2015)
22-11-2015, 11:13
(22-11-2015 8:16 )Mariusz napisał(a):  Egzaminator to tylko osoba wykonująca prace. On ma zweryfikować czy kierowca umie wykonać dane manewry, które są podstawowe. Co prawda jest taka upierdliwość dot. tej weryfikacji czyli koło na lini, nie mogę otworzyć drzwi itp. To ma wymusić na kierowcy myślenie.
Swift zdawałeś A1 i za którym zdałeś razem? Gwarantuje Ci, że jak wczujesz się w samochód i pojedziesz bezpiecznie to zdasz za pierwszym.
Egzaminator czasami pewnie by chciał nie widzieć błędu ale jego pilnują kamery i może być z tego rozliczony.

Mariusz, ja zdałem za 2 razem na A1. Też tak sądzę, że teraz pomoże mi to zdać na B w przyszłym roku bo po prostu będę wiedział jak się zachować na drodze.

Odnośnie kamer też 100% racji. Bo są egzaminatorzy i egzaminatorzy Tongue Ja jak zdawałem egzamin to w aucie egzaminacyjnym za mną jechał egzaminator główny za kierownicą i jeszcze jeden pan, który w razie "W" miał wrócić motocyklem do ośrodka Big Grin No i ten pierwszy był takim burakiem, że szkoda słów, taki co lubi udupić dla zasady Big Grin a ten drugi był bardzo równym gościem, zanim wsiadłem na moto to przypomniał mi żebym patrzył na pieszych, na rowerzystów, uważał na drogi jednokierunkowe i nie spieszyć się, żeby głupiego błędu nie popełnić nigdzie. Od razu inaczej się człowiek czuje z takim ludzkim egzaminatorem, a nie jakimś gburowatym chamem.

I taki cham chce udupić kogoś i zrobi to niezależnie od tego czy ma kamery czy nie, a człowiek ludzki gdyby nie kamery przymknąłby oko na jakiś drobny błąd .. Smile
[-] The following 1 user Polubienia swift's post:
Pisarz (11-22-2015)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB