Witamy na RWN!
Nick: Hasło:

Odpowiedz 
Nasze komputery.
24-05-2017, 20:26
RE: Nasze komputery.
Witam panów, planuję sobie w (nie)długim czasie złożyć nowego PC, nie musi być to rakieta do renderingu w 4k czy czegoś takiego, głównie chodzi o Forzę Horizon 3 i GTA V i o stabilną rozgrywkę w 60fps. Wypowie się ktoś czy taki zestawik mi to zapewni, ewentualnie co wymienić na co:

[Obrazek: 34870512185_b58566b5b6_c.jpg]

Szczerze mówiąc przez ostatnie parę lat nowinki hardwarowe mi umykały i dlatego nie jestem do końca obeznany w aktualnych trendach, ale wydaje mi się że to co tu złożyłem to w tej cenie całkiem niezła maszyna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Lubię to! Odpowiedz cytując ten post
24-05-2017, 20:42
Zastanowiłbym się nad grafiką, może coś pokroju GTX10XX będzie wydajniejsze. Obowiązkowo SSD, może nie da to wiele FPSów ale dużo lepiej używa się komputera czy to przy przeglądaniu internetu czy pracy w jakiś programach.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
[-] The following 1 user Polubienia Mariusz's post:
Fiecu (05-25-2017)
24-05-2017, 20:45
Za grafiką się jeszcze rozejrzę chociaż tak na szybko benchmarki przejrzane i w tej cenie jest chyba najlepsza. Co do dysku to pomyślę, bo najbardziej mnie nurtuje czy boxowe chłodzenie procka jest dobre? Bo całe życia korzystałem z AMD (dobra, w lapku mam Intela ale to się nie liczy Tongue ) a przeglądając fora nadziewam się na różne opinie co do boxów. To jak to jest?

EDIT
Dobra, grafikę zmieniłem na GTX 1060 6GB są w podobnej cenie a jednak ta jest wyraźnie mocniejsza, procesor po zapoznaniu się z dokładniejszymi testami powinien być okej, co najwyżej dokupi się chłodzenie dodatkowe gdy to nie będzie dawać rady. Dysk SSD jest w moim przypadku za drogi, może kiedyś Smile Zmieniłem tylko Seagate na WD, który ma lepsze opinie. A zasilacz? Wystarczy? Bo nigdy szczerze mówiąc nie miałem zasilacza który nie był na czarnej liście i jestem po prostu wrażliwy na tym punkcie Smile
25-05-2017, 8:37
U siebie mam silentium i jest okej, nie piszczy, nie działa jakoś głośno.
[-] The following 1 user Polubienia Krzysztof's post:
Fiecu (05-25-2017)
25-05-2017, 13:16
Dokładnie według mnie lepiej dać GTX 1060 6GB (koszt około 1200-1400zł).
[-] The following 1 user Polubienia Igor's post:
Fiecu (05-25-2017)
25-05-2017, 17:13
Przecież napisał, że zmienił.
Zasilacz 600 będzie ok, raczej preferowałbym OCZ ale to moje fanaberie.
WD to dobry wybór. Poszukaj SSD, chociażby 120 na system.
25-05-2017, 18:04
Zmienił po moim komentarzu Wink.
25-05-2017, 18:11
Nie, wczoraj już Wink Może coś się nie odświeżyło ale o karcie na pewno wspominałem wczoraj. Smile Mariusz, też tak myślę o SSD jako dysku na system, jak sie znajdzie jeszcze kasa na taki mały to jak najbardziej dokupię Smile A co do zasilacza to według obliczeń z kalkulatora (pytanie czy wiarygodne one są?) to wychodzi pobór mocy rzędu 300W max. SilentiumPC na black liście nie jest, w komentarzach jest nawet zachwalany no i przede wszystkim jest modularny i tani a to jest ważne bo i tak już wyszedłem trochę ponad budżet, dlatego tak obstaję przy HDD bo tu jeszcze mogę troszkę przyoszczędzić Big Grin
25-05-2017, 18:23
To przepraszam, nie odświeżyło mi się Big Grin. Spokojnie 600W ci styknie na ten zestaw Big Grin.
25-05-2017, 18:47
To co wyżej, Intel i NVIDIA są dosyć oszczędne. 600 masz moc max, wiec gdzieś przy dużym obciążeniu i w stresie wykorzysta trochę więcej, np jak wiatraki bedą musiały mocno chłodzić.
Boxowe chłodzenie Intela jest lipne przez te ich kołki, ale jak masz ograniczony budżet to tymczasowo tym się nie martw.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

© Marcin Werstak, RWN - Racer Według Nas. Powered by MyBB